0,5 mln zł dla gwiazd disco polo za sylwestra. TVP zapłaci im 200 proc. stawki ( marek-kurek )

@Zenon_Zabawny: Przy całej mojej wzgardzie do TVP, która pod rządami Kury od kanału propisowskiego poprzez tubę propagandową przepoczwarzyła się w szczujnię bez polotu i finezji: co jest złego w disco-polo? Co złego w zapłaceniu takim wykonawcom? Zauważ, że do mniej więcej 2014 roku d-p było tabu. Przykład: Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu uporczywie niewidzący 20-25% nurtu polskiej piosenki. Owszem, jest d-p słabe, ale jest i dobr. Tak jak w każdym gatunku.

A co do Umer, Gepert, i im podobnym…
Jest coś takiego, co umożliwiło im karierę. Koneksje. Rodzinne lub znajomości. Czasami: wspólne pochodzenie etniczne, korzenie – o których rzekomo nie wypada rozmawiać.

pokaż spoiler Akurat tak się złożyło, że jestem po lekturze dotyczącej wojny domowej w Polsce w latach 1944-1949. Pan Adam Umer potem Humer. Wyjątkowy bydlak i zbrodniarz. Ale i impresario p. Magdy. Gdyby p. Magda była Kowalską z Koziej Wólki to by do musicalu angażu nie dostała.

Dlatego jestem niechętny dalszemu nabijania sakiewek ludziom których sława nie wzięła się z 500 sprzedanych kaset magnetofonowych a z czerwonej protekcji.