Kapo – Żydzi kolaborujący z Niemcami ( posmevacek )

@MarMac:

może takie, że Żydzi dziś wypierają się tego, że wśród nich byli zdrajcy i kolaboranci? A jeśli już przyznają, że tacy byli to oni ratowali życie. Natomiast Polak w tej samej sytuacji nie ratował życia – był szczurem, który wydał sąsiada.
Żyd więc jest biedny, a Polak godzien potępienia.

Nie generalizuj kolego – bo nie zydzi jako tacy – tylko prawackie żydowskie organizacje ścisle współpracujące z Donaldem Trumpem – (to zresztą on podpisał ustawę 447 przewidującą to, że odszkodowania mają zasilać Amerykański Związek Żydów – ale przypadek). Ale Donald Trump to przecież bohater wykopu, nienawidzi muzułmanów, zmniejszył podatki (nie ważne że tylko dla korporacji i miliarderów), ładnie się wypowiada o Polsce ( jak inaczej ma się wypowiadać skoro Polski rząd kupuje amerykański sprzęt wojskowy bez przetargów czy offsetu).
Poza tym narracja o której mówisz, że to „tylko ta druga strona była zła i kolaborowała z faszystami – a nasi byli tylko bohaterscy, dzielni i honorowi” – jest tak samo charakterystyczna dla izraelskich jak i polskich środowisk prawicowo-nacjonalistycznych, w których złego słowa o „swoich” mówić po prostu nie można.
Zresztą poczytaj sobie komentarze na wykopie pod jakimkolwiek tematem dotyczącym okresu II Wojny Światowej i żydów. Znajdziesz tam dokładnie zachowanie które napisałeś w swoim komentarzu tylko dotyczące polaków:
„Polacy wypierają się tego że wśród nich byli zdrajcy i kolaboranci – a jeśli już przyznają, że tacy byli to oni ratowali życie. Natomiast Żyd w tej samej sytuacji nie ratował życie – jeśli już to swoje – był szczurem, kapo który wyda sąsiada. Polak więc był biedny, a żyd godzien potępienia.” ( ͡º ͜ʖ͡º) Co? Nieprawdę piszę?
Tylko że to nie jest zdanie opisujące polaków jako takich – tylko polskie środowiska prawicowo-nacjonalistyczne, które zaczynają nawet wypierać to, że w przedwojennej Polsce, przed okupacją faszystowską były bardzo silne nastroje antysemickie, że wielu ludziom podobały się działania Hitlera w Rzeszy – a w szkołach funkcjonowały nawet getta ławkowe – gdzie dzieci żydowskie musiały siedzieć w ostatnich ławkach ¯_(ツ)_/¯
Tylko potem już w czasie okupacji okazało się, że faszyści nie tylko nienawidzą żydów – ale uważają również polaków za podludzi, którzy co najwyżej mogą służyć jako niewolnicy dla „aryjskiej rasy panów.” Ups…