Portland, Seattle i Nowy Jork zostały ogłoszone miastami anarchistycznymi ( tenex )

@jakub-dolega: @qnebra:

Istnienie hierarchii nie ma niczego wspólnego z istnieniem struktur systemów społecznych. Małpy czy homary też posiadają hierarchię. Implikujesz, że się tworzą społeczeństwa? Hierarchia jest naturalną formą organizacji życia w przyrodzie, którą cechuje anarchia. Zakładanie, że anarchia nie cechuje się żadnym sposobem hierarchicznej organizacji osobników jest niezrozumieniem tego terminu. Anarchia nie cechuje się przypadkowym chaosem. Anarchia to naturalna, pierwotna forma organizacji struktur hierarchii występująca w przyrodzie.

Społeczne systemy ideologiczne nie są naturalnymi formami organizacji życia – są produktem myśli filozoficznej. Zwierzęta nie są zdolne do tworzenia systemów filozoficznych, bo nie posiadają poziomu samoświadomości pozwalającego na tworzenie psychologicznych abstrakcji otaczającej rzeczywistości. Tak więc zwierzęta kierują się pierwotnym, domyślnym sposobem organizacji struktur życia definiowanym przez prawa natury. Systemy hierarchii były już obserwowane w obrębie skorupiaków, które poprzedzały na długo człowieka i inne ssaki. To bardzo pierwotne systemy nie mające niczego wspólnego z ideologiami.

Wystarczy obserwować stada małp.

I sądzisz, że stada małp nie żyją w anarchicznej strukturze hierarchii? Rozumiesz czym jest anarchia? Żyją może w systemie komunistycznym? Bo rozumieją koncepcje ideologiczną komunizmu? Anarchizm to brak ideologii – organizacja oparta na naturalnych prawach przyrody, które zawierają w sobie pierwotne struktury hierarchiczne oparte na mechanizmach mających źródło w fizjologii organizmów – budowie szlaków biochemicznych regulowanych przez gospodarkę hormonalną. Poczytaj na temat hierarchii homarów i ewolucyjnego źródła istnienia naturalnej hierarchii w przyrodzie. To zupełnie co innego niż koncepcje hierarchii oparte na filozoficznych systemach organizacji społeczeństwa. Niekoniecznie koncepcje filozoficzne są gorsze, ale są ewidentnie produktem procesów zaawansowanej samoświadomości, a nie fizjologii.